Marmara denizinin doğusunda, Gemlik Körfezi’nin kuzeyinde yer alan Armutlu tatil köyü, Yalova’nın en çok turist çeken beldelerinden biridir. Bunun nedeni elbette tatil olanakları noktasında en iyi hizmetlerin yakalanabildiği bir yer olmasıdır. Yalova il merkezine 55 km, Gemlik’e 27 km. uzaklıkta yer alan tatil köyüne ulaşım oldukça rahattır. Türkiye’nin dört bir yanından otobüs seferlerinin düzenlendiği Yalova’dan rahatlıkla ulaşılabildiği gibi aynı zamanda İstanbul’dan deniz otobüsü ile gitmek de mümkündür. Tarih öncelerinden bu yana kendinden söz ettiren bir belde olarak günümüze kadar gelmiş olması, günümüz olanakları dahilinde daha modern ve yaşanılır bir yer konumunda olması, dünya turizmi açısından tanınmasını sağlamıştır. Doğa, tarih ve yeni destinasyonlar alanında kendini gösteren ve konuklarını kendine hayran bırakan yönlere sahip olması tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden bazılarıdır. En iyi şekilde tatil yapmak, beklentileri karşılama konusunda en güzel seçeneklere sahip olması gibi farklı avantajları sayesinde Armutlu tatil köyü, aracı firmaların ve işletmecilerin de dikkatini çekmektedir. Her geçen gün bu bölgede yer alan otel, butik otel, termal oteller hakkında düzenlenen kampanyalarla kendinden söz ettiren firmalarla karşılaşılabilmektedir. Ancak tüm bunları değerlendirmek mümkün değildir. Çünkü firmaların geçmişini tek tek incelemek, haklarında fikir edinmek veya yapılan yorumları değerlendirmek gerçekten çok fazlasıyla zaman alan durumdur. Bu nedenle bilinen bir firmada destek alarak burada tatil zamanlarını değerlendirmek en mantıklısı olacaktır.

Hizmette kusursuz seçenekler sunarak günümüzün modern Armutlu tatil Köyü’nde tatil yapma olanağı sunan firmalar az çok kendini belli ettirmekle birlikte bilinen isimler haline gelmiştir. Bu nedenle kesinlikle tercihlerinizi yaparken en iyi firmadan yana yapmanız oldukça kolay olacaktır. “Armodo” veya “Armodies” isimlerinden gelen Armutlu ismi, tarihin uzun dönemleri öncesinde “gözetleyen” veya “gözetleme alanı” anlamına gelmektedir. Aslında bu konuya değinmemin nedeni tarihinin ne kadar uzun dönemlere uzandığına dikkat çekmek amacıylaydı. Milattan öncesi yıllardan bu zamana kadar gelen Armutlu tatil köyü insan yaşamının bu bölgede başladığı günden bu yana kendinden söz ettirmiştir. Günümüze geldiğinde de yine dünya turizmini incelediğinizde, dünyanın dört bir yanından yılın dört mevsimi gelen turistleri göreceksiniz. Aslında bu tamamen doğal güzelliklerle iç içe olması ve tarihi dokularının burada yer almasından kaynaklanmaktadır. Tabi ki tüm bunların yanında termal kaplıcalar bakımından zengin olmasını da atlatmadan belirtmek gerekiyor. Herkesin bir şekilde sağlıklı yaşama sahip olmak için ve bazı hastalıklardan korunmak için mutlaka senenin belli zamanlarında termal kaplıcalara gitmesi gerekiyor. Uzmanlar da bu konuda sürekli olarak tavsiyelerde bulunmaktadırlar. Tabi ki bu tip yerlere gidildiğinde konaklama anlamında sıkıntı çekmemek de önemlidir. Bu nedenle Armutlu tatil köyü tercih edilebilecek en iyi yerlerden biridir denebilir.

Rıhtım Palace olarak ağırlıkta bu bölgede hizmet vermemiz, bölge üzerinde deneyimli olmamızı sağlamıştır. Bu da müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin kalite çıtasının yüksek olmasını etkilemektedir. Her anlamda tatilinizi değerlendirmek ve dilediğiniz gibi zaman geçirmek için başvuruda bulunabileceğiniz firmamızda, imkân ve olanaklarınıza göre seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ekonomik, lüks ve standart tip otel, butik otel, devremülk ve diğer seçeneklerden faydalanarak en iyi şekilde zamanınızı değerlendirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Armutlu tatil köyü avantajlarını değerlendirmek ve hizmet kalitemiz hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemizden gerekli bilgilere ulaşabileceğiniz gibi iletişim numaramızdan arayarak da gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Her anlamda tatilinizin çok daha rahat ve beklediğinizden çok daha konforlu geçmesini sağlamak için firmamız ile iletişime geçmeden karar vermeyin.